Dlaczego sponsoring jest popularny?

Z roku na rok można zauważyć, że zainteresowanie relacjami sponsor-diva czy sponsorka-towarzysz jest coraz wyższe. Młodzi ludzie, w zamian za wsparcie finansowe i inne profity (głównie towarzyskie), chętnie oferują swoje usługi, polegające na zabawianiu w najróżniejszy sposób swojego patrona, a także uczestniczenie z nim w różnych wydarzeniach. Z kolei sami sponsorzy, dzięki obecności przy ich boku dziewczyny czy chłopaka, często oczytanych i dużo młodszych, mogą budować wyższy prestiż.

To jednak ocena mocno powierzchowna. Chcesz wiedzieć, czemu głównie młode kobiety decydują się na sponsoring, a patroni chętnie przyjmują je pod swoje skrzydła? Przeczytaj zatem poniższy tekst!

Czemu układ sponsorski interesuje sponsorów?

Na te relacje warto spojrzeć z dwóch stron. Obie bowiem są różnie motywowane, nieco inne są cele, ale metoda do jej zdobycia jest ta sama – wejście w relację sponsorską. Czemu natomiast patroni decydują się na to, by znaleźć divę?

Budowanie wizerunku człowieka sukcesu

Pozycję człowieka odnoszącego sukcesy odnosi się na różnych płaszczyznach. Obecnie to już nie tylko fakt, że wybrany mężczyzna czy kobieta może poszczycić się sześciu- czy dziewięciozerowymi kwotami na swoim koncie, drogimi samochodami w garażu i willą, w której łatwo się zgubić.

Nieodzowną cechą człowieka sukcesu jest też zdolność budowania relacji z innymi w środowisku, a także sprawność seksualna. Cóż lepiej obrazuje powodzenie jak nie obecność młodej osoby przy boku? Tym bardziej że często nie są to ludzie przypadkowi, a dziewczyny o niebanalnej urodzie, dodatkowo umiejące nawiązać konwersację.

Wbrew pozorom ten aspekt jest bardzo ważny – każdy bowiem może znaleźć sobie niemą „ozdobę”. Jednak inteligentna młoda kobieta, dodatkowo zdolna do zajęcia stanowiska w jakiejś sprawie i przejawiająca przynajmniej minimalne oczytanie w odmiennych tematach to prawdziwy skarb!

Nie tylko seks – dobre towarzystwo niezależnie od okazji

Sponsoring w wielu przypadkach wiąże się z seksem. Nie da się ukryć, że to jeden z ważniejszych elementów takich relacji, choć nie obowiązkowy. Więcej – niektórzy sponsorzy nawet oczekują bardziej platonicznej relacji.

Na seksie się jednak nie kończy. Młoda diva lub towarzysz stanowią także znakomitego kompana na czas różnych okazji. Branżowy bankiet? Kolacja w restauracji? Wyjście do opery lub teatru? A może po prostu – kilka chwil spędzonych we dwoje na ożywczej konwersacji? To tylko niektóre z sytuacji i niewątpliwych plusów, jakie sponsor zyskuje dzięki takiemu układowi.

Uczucie młodości

Nie ma co się oszukiwać – wielu sponsorów to często dojrzałe osoby. Towarzystwo młodszych „podopiecznych” sprawia, że mogą wrócić wspomnieniami i duchem do czasów, gdy sami mieli po dwadzieścia kilka lat. I to nie tylko za sprawą tego, że mogą posmakować w łóżku nowych, intrygujących rzeczy. Wigor osób w wieku 20+ często sprawia, że są oni żądni różnych przygód, a patroni pomagają im je spełnić, często w nich uczestnicząc.

Dlaczego młode kobiety decydują się na korzystanie z pomocy sponsora?

Jak to natomiast wygląda z drugiej strony? Dlaczego młodzi ludzie, głównie dziewczyny, wybierające się na studia, korzystają z pomocy sponsorów?

Wsparcie materialne, umożliwiające rozwój

To główna motywacja, jaka kieruje osobami, decydującymi się zostać divą lub towarzyszem patronki. Zwykle dotyczy to młodych kobiet, które przenoszą z mniejszej miejscowości do dużego miasta, by podjąć studia. Często również pragną wstąpić w szeregi studentów z prestiżowych kierunków, takich jak prawo czy medycyna, co wiąże się z licznymi wydatkami – np. na podręczniki i kodeksy, a czasem, jeśli powinie się noga, na egzaminy warunkowe.

Gdy doliczy się do tego koszt wynajmu mieszkania (ewentualnie pokoju w akademiku, ale tam nie zawsze znajdzie się miejsce), życia w dużym mieście, a także mniejszych i większych przyjemności – często okazuje się, że praca, jaką może podjąć student, nie wystarcza. Ponadto pełen etat rzadko kiedy wchodzi w rachubę, gdyż to wymagałoby rezygnacji ze studiów dziennych i przejścia na zaoczne – wieczorowe lub weekendowe.

Obecność sponsora w życiu młodej divy czy towarzysza wszystko zmienia. Problemy z finansami znikają, a uzyskane fundusze można wykorzystać na rozwój. Elastyczny czas takiej relacji zaś pozwala studiować i spotykać się z patronem.

Możliwość zaznania życia w luksusie

Młodym ludziom czasem też po prostu nie wystarcza życie polegające na przetrwaniu. Chcą zaznać smaku luksusu – zjeść w najlepszych restauracjach, nosić ubrania renomowanych marek, dysponować elektroniką najlepszych producentów, smakować trunków z górnych półek czy uczestniczyć w wydarzeniach, jakie nierzadko są niedostępne dla zwykłych ludzi. Sponsoring umożliwia im poznanie życia w luksusie, bez martwienia się zupełnie o nic, o ile tylko relacja między divą a sponsorem opiera się na klarownych i uczciwych warunkach.

Przepustka do śmietanki towarzyskiej

Towarzystwo patrona to nie tylko możliwość zdobycia pieniędzy (często sporych) i mniejsza troska o wszystko wkoło. To także budowanie swojej strategicznej pozycji wśród elity miejskiej, jak i branżowej. Sponsorami bowiem najczęściej zostają osoby liczące się w środowisku – właściciele firm, członkowie zarządów dużych korporacji, wzięci prawnicy i cenieni lekarze. Dzięki kontaktowi z takim patronem można nawiązać znajomości, jakie przyniosą liczne korzyści w przyszłości.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dołącz do najlepszej
takiej społeczności w kraju

U nas liczy się jakość, styl i klasa.

Szukam Sponsora 2020