Nowy w świecie sponsoringu?

Sponsoring to obecnie jedna z najpopularniejszych usług towarzyskich w Polsce. Są różne powody wzrostu zainteresowania takimi relacjami. Zasadniczo jednak można wymienić dwie główne przyczyny. Pierwsza, bardziej oczywista, to wysokie wymagania młodych ludzi względem swojego statusu. Przebijanie się do wyższych grup społecznych, osiąganie majątku i realizacja marzeń lub celów na własną rękę jest najzwyczajniej trudne. Szczególnie jeśli są inne obowiązki jak studia czy praca oraz gdy nie ma się odpowiednich kontaktów.


Sponsoring pomaga przezwyciężyć większość tych przeszkód. Dzięki nawiązaniu relacji towarzyskiej z kimś, kto już funkcjonuje w tym świecie, ma właściwe majątkowe usytuowanie, spełnienie marzeń, własny rozwój i wykształcenie się stają się bardziej prawdopodobne. Ponadto sponsorzy często inwestują w swoich towarzyszy – zapewniając im opłatę czesnego na prestiżowych studiach, obdarowując prezentami etc.

Z drugiej strony są profity dla samych patronów – towarzystwo młodszych ludzi pozwala odzyskać drugą młodość. Co więcej – młoda kobieta lub mężczyzna u boku w czasie różnych branżowych imprez, na których bawi się śmietanka towarzyska, znacznie podnosi prestiż. Oprócz tego są też bardziej prozaiczne, trudne do przecenienia zalety – towarzystwo młodych, ciekawych ludzi w najróżniejszych okolicznościach, jak i usługi erotyczne.

Wejście jednak w świat sponsoringu nie dla każdego może być łatwe. Nowe osoby w tym świecie nie mają żadnego poradnika, ułatwiającego rozpoczęcie przygody z takimi relacjami. Aż do teraz – w tym miejscu bowiem znajdziesz kilka przydatnych porad, które pomogą Ci odnaleźć kogoś chętnego na sponsoring. Jeśli więc jesteś nowy, nigdy do tej pory nie sponsorowałeś lub nie korzystałeś z pomocy sponsora – przeczytaj ten artykuł.

Wstaw swoje zdjęcie

Zakładając swoje konto na Szukam Sponsora, podajesz wiele informacji. Dotyczą one Twojego wieku, jak i wykształcenia oraz wyglądu. Ten, jak się spodziewasz, stanowi kluczowy element – zarówno dla potencjalnych sponsorów, jak i osób szukających patrona. Dlatego, oprócz opisu, dobrze też pomyśleć nad załączeniem do profilu fotografii. Nasz portal na to pozwala (nawet załadowanie kilku zdjęć), dzięki czemu możesz zaprezentować się z „każdej strony”.

Dlaczego to ważne? Przede wszystkim uwiarygodnia Twoje konto – nie jesteś już w pełni anonimowa, a dane pod postacią opisów zyskują swoje „materialne” opakowanie. Co ważne – nie musisz zamieszczać nawet fotografii z twarzą – możesz zaprezentować swoją sylwetkę, wystąpić na zdjęciu w masce… W tej materii panuje spora dowolność.

Postaraj się też o to, by zdjęcie było względnie jak najlepszej jakości. Nieostre, rozmazane, pełne szumów – raczej będą odstręczać niż zachęcać do kontaktu z Tobą. Wybierz więc swoje najlepsze fotki i zamieść je na swoim profilu, a z pewnością zwrócisz uwagę większej ilości sponsorów lub osób do towarzystwa.

Określ, czego szukasz i czego oczekujesz

Ten punkt jest bardzo ważny. Zaprezentowanie swojej oferty i oczekiwań to gwarancja tego, że podczas spotkań unikniecie jakichkolwiek nieporozumień – sponsor nie będzie oczekiwać więcej, niż możesz zrobić, a towarzysz będzie miał pełne rozeznanie dotyczące oczekiwań swojego patrona.

Dlatego tworząc swoją ofertę i listę oczekiwań, warto się dobrze nad tym zastanowić. Dowolne zaznaczanie niektórych usług, na jakie nie jesteś gotowa, być może sprawi, że będzie bardziej atrakcyjna. Wyobraź sobie jednak, co będzie w momencie, gdy sponsor zażąda od Ciebie konkretnych czynności, jakie zaznaczyłaś tylko po to, by zwrócić większą uwagę? Odmówisz mu, tym samym narażając Waszą relację na szwank, podobnie jak próby nawiązania kolejnych znajomości? Czy raczej będziesz się do nich zmuszać, czując, że robisz coś wbrew sobie? Dlatego podejdź do oferty i oczekiwań uczciwie – wobec siebie, jak i drugiej strony relacji sponsorskiej.

Prawdomówność to podstawa!

Z pewnością wiesz, że kłamstwo ma krótkie nogi. W stosunkach między towarzyszem a sponsorem jest zupełnie tak samo. Począwszy od drobnych kłamstewek, dotyczących wagi czy wzrostu, po bardzo konkretne, jak np. zatajenie tego, że jesteś w związku małżeńskim, masz dzieci albo pijesz lub palisz. Oszukiwanie osób zainteresowanych sponsoringiem w sprawie wartości i zarobków też nie jest najszczęśliwszym sposobem na przyciągnięcie ich uwagi – wszak wraz z Twoimi zarobkami, najpewniej rosną Twoje oczekiwania, a także oczekiwania drugiej strony.

Czym grozi kłamstwo w świecie sponsoringu? W najlepszym wypadku – zerwaniem tylko dotychczasowego układu. W najgorszym? Cóż… nowiny lubią się rozchodzić – zarówno te dobre, jak i te złe. Jeśli zostaniesz przyłapany lub złapana jeden, drugi czy trzeci raz na oszukiwaniu partnera, z pewnością będzie Ci bardzo trudno odbudować wiarygodność i nawiązać nowe znajomości.

Zachowaj zdrowy rozsądek

Sponsoring to głównie zabawa i układ z obopólnymi korzyściami. Nie oznacza to jednak, że można podchodzić do tematu zupełnie swobodnie – szczególnie jeśli chodzi o informacje, jakie publikujesz na swoim profilu. Takie dane, jak prawdziwe imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer telefonu czy inne dane kontaktowe nigdy nie powinny pojawić się wśród widocznych dla wszystkich danych. Chodzi tu przede wszystkim o Twoje bezpieczeństwo – nigdy bowiem nie wiesz, kto przegląda Twój profil. Dlatego, jeśli chcesz podzielić się mailem lub numerem kontaktowym z wybranym sponsorem czy towarzyszem – zrób to w wiadomości prywatnej.

Nie bój się wychodzić z inicjatywą

Na koniec nie mniej istotny od pozostałych punkt. Wiele osób bowiem rejestruje się w serwisach sponsorskich i… oczekuje na cud, czyli ruch drugiej strony. To droga donikąd, choć oczywiście może zdarzyć się tak, że ktoś się odezwie. Warto jednak wykazać więcej zaangażowania, gdyż takich „czekających” jest dużo. Pokaż, że Ci zależy – wybierz te profile, które faktycznie Ci się podobają i zagadaj do kryjących się pod nimi osób. W przeciwnym wypadku wiele okazji po prostu czmychnie Ci sprzed nosa.Do dzieła!


Pozdrawiamy – zespól Szukam Sponsora


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dołącz do najlepszej
takiej społeczności w kraju

U nas liczy się jakość, styl i klasa.

Szukam Sponsora 2020