Etykieta na spotkaniach

Jak zachować się na spotkaniach sponsorowanych? Wbrew pozorom wiele osób zadaje sobie to pytanie, tym bardziej, jeśli jest to ich pierwsza taka relacja. Zastanawiają się nad tym nie tylko sponsorzy, ale i ich towarzysze, korzystający z patronatu. Niestety – niekiedy odmienne wizje dotyczące takich spotkań, jak i niezrozumienie dla samej idei sponsoringu, bywa przyczyną zaistnienia niezdrowych sytuacji i nieporozumień między stronami. Dlatego przygotowaliśmy mały zbiór zasad wraz z objaśnieniem – jak zachować się w czasie takich spotkań.

Oto nasze sugestie.

Chcesz, aby Wasze wspólne chwile były przyjemne i pozostawiały w pamięci dobre wspomnienia? W takim razie ten artykuł jest dla Ciebie. Zapoznaj się z zasadami, jakie przygotowaliśmy dla sponsorów, jak i dla ich towarzyszy, a z pewnością unikniecie wielu nieprzyjemności.

1. Sponsoring to nie zwykła prostytucja

Wiele osób, głównie mężczyzn, traktuje układy sponsorskie jako typową prostytucję, a spotkania – jak wizyty w domu uciech. To podstawowy błąd, gdyż osoby oferujące usługi towarzyskie na zasadach sponsoringu mają dużo większe aspiracje. Śladem greckich heter, oferują bardzo często nie tylko usługi seksualne, ale przede wszystkim również szereg innych czynności, obejmujących życie towarzyskie. Mogą być ozdobą w czasie bankietów branżowych, uczestniczyć w czasie wyjść do opery czy teatru, a w końcu – po prostu zabawiać inteligentną rozmową w czasie kolacji.

Dlatego też do spotkań sponsorowanych nie należy podchodzić jak do zwykłych spotkań z prostytutką, z którą – po prostu – uprawia się seks. Niezależnie, czy to młoda kobieta, czy mężczyzna, oferują oni znacznie więcej, niż swoje ciało. Dlatego należy się im odpowiedni szacunek.

2. Wykaż zainteresowanie drugą stroną

Ta zasada tyczy się zarówno sponsorów, jak i dam oraz młodych dżentelmenów. Wynika ona bezpośrednio z poprzedniego punktu, ale warto ją uwypuklić. Jako że nie jest to spotkanie z prostytutką, warto dostrzegać w drugiej stronie przede wszystkim ciekawą osobę. To zaś wymaga zadbania o odpowiednią atmosferę spotkania, jak i podejście do towarzysza.

Rozmowa więc nie powinna się ograniczać tylko do skromnego small-talku, stanowiącego ledwie wstęp do tego, by wskoczyć do łóżka. To faktyczna rozmowa między zainteresowanymi sobą ludźmi, badającymi grunt, wzajemne preferencje i oczekiwania, aż w końcu – zabawiającymi się rozmową, od której płynnie mogą przejść do czegoś więcej.

W czasie takiej dyskusji warto zadawać różne pytania – ze strony sponsora dobrze wygląda wykazanie zainteresowania życiowymi celami swojego towarzysza czy towarzyszki, marzeniami i pragnieniami. Sama dama czy młody dżentelmen może zaś pytać o to, jak patron osiągnął swoją pozycję, o czym on marzy… Takie rozmowy, pełne wzajemnego zaangażowania, rodzą chemię – nawet jeśli to są tylko jednorazowe spotkania.

3. Odpowiedni entourage

Rozmowa to jedno. Druga rzecz – odpowiednia atmosfera. Nieważne, czy spotykacie się w restauracji, w pokoju hotelowym lub w mieszkaniu. W dobrym tonie jest przygotowanie przynajmniej wina czy innego alkoholu (warto wiedzieć, jaki trunek woli druga strona), a także pasujących do niego przekąsek. Najlepiej jednak zadbać o przygotowanie kolacji. Zwykle organizacja spotkania ciąży na sponsorze, więc to on powinien zatroszczyć się o to, by wszystko było tak, jak należy. Warto pamiętać, że kolacja to nie zamówiona chińszczyzna czy pizza. Dużo lepiej postawić np. na owoce morza lub inne, lekkie i zdrowe posiłki.

Przyda się również odpowiednia nastrojowa muzyka, by grała gdzieś w tle. Wszak chodzi o odpowiednią otoczkę dla flirtu, zabawnych i ciekawych rozmów, a także do tego, co może nastąpić po miłej kolacji.

4. Upominek na spotkanie

Nic tak nie cieszy kobiety, jak prezent, jaki otrzymuje od swojego partnera. Dlatego też, nim spotkanie dojdzie do skutku, zapytaj, co Twoja towarzyszka chciałaby otrzymać, o jakim „drobiazgu” marzy najbardziej, a następnie – spełnij jej prośbę. Pamiętaj jednak, że wręczenie prezentu nie powinno podlegać żadnym warunkom. Podarunek bowiem wynika ze szczerych, altruistycznych chęci sprawienia komuś przyjemności i nie stanowi żadnej formy wynagrodzenia za wykonane zadanie.

Ta zasada tyczy się jednak nie tylko sponsorów – młodzi dżentelmeni w ten sposób mogą również przyjemnie zaskoczyć swoją patronkę. Nie chodzi o wręczanie drogich prezentów. Wystarczy zapytać, jakie kwiaty lubi najbardziej – wszak każda dama zasługuje przynajmniej na to!

5. Zadbajcie o swoją prywatność

Czasem spotkania sponsorowane odbywają się między ludźmi, którzy mają swoich życiowych partnerów. Układ taki zwykle jest trudniejszy do utrzymania, jednak nie niemożliwy. W takim wypadku jednak bardzo istotne pozostaje dotrzymanie pełnej dyskrecji – niezależnie, czy oboje mają małżonków lub życiowych partnerów, czy tylko jedno z nich.

Z drugiej strony – nie każdy również ma ochotę dzielić się tak intymną relacją, jaką jest układ sponsorski. Dlatego warto zachowywać informacje na temat swoich towarzyszy lub sponsorów w głębokiej tajemnicy, szczególnie jeśli zostało to wyraźnie podkreślone.

6. Dobre wychowanie – dobre geny

Na koniec zaś co nieco o savoir-vivre. Okazywanie dobrych manier w czasie spotkania to podstawa. Świadczą one o okazywanym szacunku wobec partnera czy partnerki. Odrobina kurtuazji też pomaga budować przyjazny wizerunek i odpowiednią atmosferę spotkania. Oczywiście – obyczaje możecie rozluźnić w momencie, gdy znajdziecie się w bardziej intymnej sytuacji – do granic, jakie sobie oboje wyznaczycie.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dołącz do najlepszej
takiej społeczności w kraju

U nas liczy się jakość, styl i klasa.

Szukam Sponsora 2020