Bezpieczeństwo na spotkaniach sponsorowanych

Poznawanie nowych ludzi, tym bardziej przez Internet, często rodzi pewne ryzyko. Nie zawsze bowiem trafia się na kogoś o uczciwych zamiarach, szczególnie gdy chodzi o usługi towarzyskie. Mimo że zespół Szukam Sponsora dokłada wszelkich starań, by eliminować jednostki niepożądane i tworzyć warunki dla społeczności opartej na uczciwości, szacunku i bezpieczeństwie, to nie możemy odpowiadać za nieuwagę użytkowników. Dlatego zalecamy, aby każda zarejestrowana osoba na naszym portalu przyjmowała przynajmniej minimalną rezerwę wobec nowo poznanych osób.

Nie pozostawiamy jednak Cię w tym samej – w tym artykule bowiem znajdziesz przydatne wskazówki, dotyczące bezpieczeństwa w czasie spotkań sponsorskich. Przeczytaj je, a będziesz wiedziała, co zrobić, by w pełni chronić się przed potencjalnymi zakusami nieuczciwych osób.

Na pierwsze spotkanie wybieraj uczęszczane miejsca

To podstawowa zasada bezpieczeństwa, gdy dopiero pierwszy raz spotykasz się z nieznajomym z sieci. Nigdy nie zgadzaj się na to, aby udać się do jakiegoś ustronnego miejsca, hotelu, motelu, mieszkania towarzysza, a tym bardziej – Twojego. Zamiast tego zaproponuj, abyście się spotkali w jakimś popularnym miejscu. Jeśli spacer – to po ruchliwym miejskim rynku czy deptaku. Obiad lub kolacja? Postaw na popularną restaurację. Luźne spotkanie, by porozmawiać? Dobry pub albo modna kawiarnia będą idealnym wyborem.

Wybór uczęszczanych miejsc podnosi Twoje bezpieczeństwo na dwa sposoby. Z jednej strony – w takich okolicznościach osobie o nieuczciwych zamiarach po prostu trudniej podjąć jakąkolwiek akcję, wymierzoną w Ciebie. Będą go powstrzymywały pewne osobiste hamulce, wywołane obecnością innych osób. Nie zmienia to jednak faktu, że już wtedy łatwiej dostrzeżesz wszelkie niepokojące oznaki. Zdenerwowanie bowiem różne ma oblicza – wystrzegaj się przede wszystkim natrętów i frustratów, którzy od tego miejsca będą próbowali Cię odciągnąć już na pierwszym spotkaniu.

Z drugiej strony – jeśli ktoś jest wyjątkowo narwany i przekroczy pewne granice, w publicznym miejscu łatwiej znajdziesz pomoc u osób postronnych. Jeśli nawet nie osobista interwencja kogoś z otoczenia, to samo zwrócenie uwagi na Was sprawi, że Twój niedoszły towarzysz wycofa się ze swoich zamiarów, a Ty – będziesz mogła się bezpiecznie oddalić.

Bądź anonimowa do momentu, gdy uznasz to za stosowne

Jak myślisz – czemu tancerki klubów nocnych, prostytutki, ale i luksusowe damy do towarzystwa często przybierają różne pseudonimy? Owszem, chodzi też o to, by były bardziej seksowne. Dużo ważniejszym powodem jednak pozostaje zachowanie anonimowości. Wybierając sobie zawodową ksywkę, najzwyczajniej zabezpieczają swoją prywatność.

To szczególnie ważne w dobie współczesnej technologii. Często nawet imię wystarczy, by odnaleźć osobę, której się poszukuje. Szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę możliwości mediów społecznościowych. Podawanie zaś pełnego imienia i nazwiska rodzi kolejne niebezpieczeństwo, że nieznajomy odnajdzie także Twoje miejsce zamieszkania. Adres ten zaś powinnaś chronić do samego końca, gdy w końcu uznasz, że ten kandydat na sponsora jest godny Twojego zaufania.

Jak jeszcze możesz chronić lokalizację swojego domu? Przede wszystkim staraj się spotykać w miejscach publicznych z dala od niego. Nie musisz oczywiście ruszać na drugi koniec miasta. Staraj się jednak, by to nie był sąsiadujący z Twoją ulicą lokal czy inne miejsce.

Nie zostawiaj niedopitych napojów

To bardzo częsty błąd wielu osób – kobiet i mężczyzn, którzy bywają w klubach i pubach. Pozostawianie niedopitego napoju bez kontroli, czy to drinka, czy nawet soku, rodzi dla nieuczciwych osób pokusę, by nasypać do niego środek odurzający. Właśnie dlatego w momencie, gdy chcesz wyjść do toalety, dopij swój napój i na razie nie zamawiaj kolejnego. Jeśli natomiast pozostawiłaś trochę płynu w szklance – najzwyczajniej już go nie pij, tylko poproś o kolejny drink. W ten sposób masz znacznie wyższą pewność, że nikt Ci niczego nie poda bez Twojej zgody.

Środki ochrony osobistej

Nie mówimy Ci, że masz się nastawiać na sytuacje ekstremalne. Zasadniczo warto do każdego podchodzić przyjaźnie, ale odrobina rezerwy zawsze się przyda. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w których jesteście w miejscu, gdzie nie ma wkoło osób, jakie mogłyby ewentualnie zareagować na niecne zamiary Twojego towarzysza. Wtedy tak naprawdę w dużej mierze musisz polegać na sobie.

Co się przydaje w takich chwilach? Oprócz zdrowego rozsądku – czasem gaz pieprzowy. I to nie wsadzony na dno torebki, ale w łatwo dostępnym miejscu, które pozwoli Ci od razu zareagować. Innym wyjściem są specjalne breloki z lokalizatorem GPS. Wystarczy jeden przycisk, by poinformować odpowiednie służby o tym, że znalazłaś się w stanie zagrożenia, a dzięki informacji o pozycji GPS, łatwo Cię odnajdą.

Przede wszystkim – bezpieczeństwo

Sponsoring to przede wszystkim wspólne profity – przyjemne towarzystwo, drogie prezenty, inwestycja w rozwój towarzysza, jak i często dobry seks. Jednak zasady są takie same jak w przypadku innych pierwszych spotkań z nieznajomymi z sieci. Trzymając się powyższych wskazówek, znacznie podnosisz swoje bezpieczeństwo i ograniczasz ryzyko, że ktoś wyrządzi Ci krzywdę.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dołącz do najlepszej
takiej społeczności w kraju

U nas liczy się jakość, styl i klasa.

Szukam Sponsora 2020